Merhaba! 🙂

Öncelikle sizinle tanışmak benim için çok büyük bir zevk! Ben sizinle dolaşan ve şehir hayatını yakalamaya çalışan beyaz meraklı bir tilkiyim. İstanbul gibi şehirlerde gerçekleşen sosyal, kültürel ve teknolojik gelişmeler ilgimi oldukça çekiyor. Hergün güzel bir bardak kahvenin verdiği keyif ile sizinle yürüyor, gülüyor ve küçük anları paylaşıyorum.

Değişmeyen tek şey değişimin kendisidir derler. Bu beni hergün yeni yolları keşfetmeye ve yeni insanlarla tanışmaya yönlendiren hayat felsefem. Kameramla kaydettiğim yeni yerlerin yeni detayları ile bu felsefeyi daha da hayatıma katıyorum.

Güzelliğin ve mutluluğun başkalarına geçmesi gerektiğine inanıyorum.Yoksa yapıcı olamaz ve paylaşılamazlar. Burada ilginç etkinlikler ve gelişmeleri sizinle paylaşacağım. Sizinde hazırlarken duyduğum keyfi duymanızı dilerim. Her an gülümseyin! İyi günler 🙂 

Hi! 🙂 

First of all, it is my pleasure to meet with you! I am a curious white fox travelling and trying to catch pace of urban life. I am highly interested in social, cultural, and technological changes happening in cities like İstanbul. I am walking, laughing and sharing these small moments with you with the joy of drinking cup of good coffee.

People say change itself is the only thing that doesn’t change. This is my motto which leads me to use different paths and meet with new people everyday. I walking and recording details of places I go with my camera.

I personally believe that beauty and happiness must be passed to others. Otherwise, they won’t be empowering and shared. Here, I will be sharing interesting events, news and developments with you. I hope you will enjoy as much as I do when I am updating my blog. Have a nice day and always smile 🙂 

Advertisements